Emocje" moduł III

Uczniowie klasy VII realizowali w lutym kolejny moduł Projektu Edukacyjnego, pt.„ Moc Słów”.

Na zajęciach wysłuchaliśmy ”Bajki o ciepłym i puchatym”, pochodzącej z książki Z. Żuczkowskiej – „ Dialog zamiast kar”. Kolejno przeprowadziliśmy dyskusję dotyczącą „ciepłych i kolczastych słów i czynów”. Obejrzeliśmy również filmik edukacyjny „O mocy słów i czynów” bardzo dobrze odzwierciedlający wagę negatywnych słów i czynów, które kierujemy wobec osób spotykanych na co dzień. Stworzyliśmy „worek dobrych słów”, w którym umieściliśmy tylko „ciepłe i puchate słowa”, którymi warto się posługiwać w codziennym życiu. Na zajęciach zostało omówione również pojęcie ”hejtu” czyli mowy nienawiści, przejawów i konsekwencji tego zjawiska. Podsumowując wiadomości i umiejętności z modułu III, uczniowie obejrzeli filmiki profilaktyczno - edukacyjne, pt. „Urodziny Maćka, czyli krótka historia o tolerancji”, w którym twórcy poruszają kwestie związane z poszanowaniem cudzej wiary, pochodzenia, wyglądu, obyczajów i klasy społecznej oraz „Słowa krzywdzą”. Zgodnie z myślą przewodnią projektu, uczniowie nadal doskonalą umiejętność właściwego określania emocji w oparciu o gry interaktywne. Ponadto - w ramach innowacji pedagogicznej - uczniowie przygotowali prace plastyczne, które zostały umieszczone na wystawce klasowej.