Archiwum 2020/2021

Klasa III piecze chleb

Skąd się bierze chleb na naszych stołach?
Tego starali się dowiedzieć uczniowie klasy III, którzy mieli okazję sami się przekonać, ile serca i czasu trzeba poświęcić, by smaczna, pachnąca kromka mogła znaleźć się w naszych rękach i ustach.

Dzień bajkowych postaci

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa – jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney’a.

Siejemy rzeżuchę

Wiosna tuż, tuż...
Warto pomyśleć o sianiu i sadzeniu - w myśl przysłowia: Kto sieje w marcu, ten zbiera w garncu.
Pierwszaki nie próżnują i w ich sali na parapetach zaczyna wyrastać posiana rzeżucha. Warto wziąć przykład i w domu założyć "okienny" ogródek.

Dzień Kobiet w I klasie

Chłopcy z klasy I nie zapomnieli, że ich koleżanki to małe kobietki ;)

Projekt edukacyjny "Zrównoważona mapa świata"

W tym tygodniu uczniowie naszej szkoły, realizując projekt edukacyjny Małopolskiej Agencji Rozwoji Regionalnego "Zrównoważona mapa świata", wzięli udział w znakomitej zabawie powiązanej z pogłębianiem wiedzy, doskonaleniem umiejętności oraz budowaniem relacji międzyludzkich.