Archiwum 2016/2017

Klasa III szyje kotki

Dzisiaj na zajęciach uczniowie klasay III pod czujmnym okiem wychowawczyni szyli maskotki. Szycie zainteresowało nie tylko dziewczynki, ale i chłopców. Niektórzy z nich igłę trzymali w ręku pierwszy raz. Pomimo to powstały przepiękne kotki. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Dźwięki w klasie V

Dźwięk to nic innego jak drganie cząsteczek. Klasa V na zajęciach z przyrody wykonywała telefony sznurkowe oraz proste instrumenty muzyczne. Przecież każdy wie, że najlepsza jest nauka przez zabawę.

Zabawy elektrycznością w klasie VI

Co to jest prąd elektryczny? Kiedy płynie prąd w układzie elektrycznym? Jak działają układy elektryczne? To tylko niektóre z pytań na jakie szukali odpowiedzi uczniowie kl. VI na zajęciach z przyrody.

"Małopolska Marzanna"

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie "Małopolska Marzanna" organizowanym przez Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach – oddział Skansen Wsi Pogórzańskiej im. prof. Romana Reinfussa w Szymbarku. Wszystkim uczestnikom życzymy powodzenia....

"Serduszko puka w rytmie cza-cza"

Uczniowie klasy V na zajęciach przyrody pogłębiali swoją wiedzę dotyczącą budowy i funkcji serca.

Klasa III puszcza latawce

7 marca uczniowie klasy III samodzielnie wykonali latawce, które puszczali na łące koło naszej szkoły. Zabawa była świetna. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Doświadczenia kl. III z powietrzem

2 marca 2017r. uczniowie klasy III przeprowadzali eksperymenty z powietrzem, podczas których sprawdzali czy powietrze istnieje, czy powietrze waży i jakie ma właściwości. Rozmawiali również o tym jak oddychamy i jak możemy o nasze powietrze dbać.

Wulkany kl. VI

24 lutego 2017r. klasa szósta przygotowała wulkany z masy solnej, które uległy erupcji. Dzieki reakcji sody oczyszczonej z octem i wodą uczniowie podziwiali wybuchy. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć.

Eksperymenty kl. IV - Dlaczego tęcza jest kolorowa?, elektryzowanie ciał

Kl. IV prowadziła doświadczenie dotyczące rozszczepienia światła białego na 7 kolorów tęczy.