EMOCJA - MODUŁ II " WYOBRAŹNIA"

Uczniowie klasy VII ukończyli realizację modułu II „ Wyobraźnia” w ramach projektu i innowacji pedagogicznej. Część zadań udało nam się zrealizować zdalnie z całą klasą, resztę podczas indywidualnych zajęć w szkole. Mimo trudności związanych z nauczaniem na odległość, uczniowie chętnie i aktywnie włączali się w pracę nad projektem.

Na początku zapoznali się z pojęciem wyobraźni, trafnie określali, czym jest wyobraźnia, kiedy jest nam pomocna, a kiedy może utrudniać życie. Kolejno wysłuchali audiobooku, pt. „W krainie wyobraźni”, który był  dla nich inspiracją do namalowania portretów wyobraźni oraz narysowania stworków – mieszkańców tej krainy. Uczniowie starali się odgadnąć, co kryje się w magicznym pudełku i tym samym przekonali się, że każdy z nas ma swoją wyobraźnię, która podpowiada mu zupełnie inne, czasem nieoczekiwane rozwiązania. Siódmoklasiści chętnie dzielili się swoimi marzeniami, które zostały zapisane na czacie i wydrukowane, a następnie zawieszone w klasie na świątecznym drzewku wyobraźni. Oglądali piękną bajkę „Czarownica na miotle”, która ukazała prawdziwą moc wyobraźni.

W sali powstała gazetka tematyczna nawiązująca do modułu II, w której zawieszono przygotowany plakat zachęcający do marzeń, kodowany balonik i plakaty. Realizacja modułu II zachęciła uczniów do podejmowania własnych twórczych, kreatywnych działań – wszyscy dodatkowo  odczytali wiersz z podziałem na role oraz jedna z uczennic napisała swój autorski wierszyk.