XVII Międzyszkolny Konkurs o Życiu i Nauczaniu Stefana Kardynała Wyszyńskiego

R E G U L A M I N

Cele i założenia konkursu

Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży wzoru wielkiego chrześcijanina, patrioty i nauczyciela Kardynała Stefana Wyszyńskiego, pogłębianie wiedzy o Jego życiu i działalności. Spełnienie prośby Ojca Św. Jana Pawła II o kontynuowaniu dzieła Prymasa: nieugiętej wiary, szacunku do człowieka i umiłowania Ojczyzny.

Uczestnicy  i zasady organizacji

Do udziału zapraszamy trzyosobowe zespoły z klas IV – VIII wytypowane przez szkołę. Konkurs będzie się składał z dwóch części i polegał na rozwiązywaniu testu oraz zespołowym wykonaniu pracy plastycznej.

Część teoretyczna

Test wiedzy i krzyżówka opracowane na podstawie podanej literatury.

Temat pracy plastycznej

Mottem konkursu są słowa Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego „Młodzieży! Nie zapominając o przeszłości, naucz się patrzeć ku przyszłości. Wierzymy, że każda kropla krwi, każda energia myśli ludzkiej, mają znaczenie w wymiarze światowym, nawet dzisiaj dla naszej Ojczyzny (...). Chociaż cenimy cmentarze, jednak patrzymy w przyszłość,
bo przyszłość – to co naród ma przed oczyma i co powinien wypełnić – jest właściwym programem naszego dnia"
.

Praca plastyczna ma ukazywać interpretację tych słów Prymasa przez współczesną młodzież. Zawierać własne przemyślenia na temat historii i przyszłości w kontekście  zadań, obowiązków i postaw młodych ludzi we współczesnym świecie.

Forma pracy plastycznej

Pracę należy wykonać zespołowo w formie PLAKATU, który będzie przekonującą odezwą skierowaną do młodych ludzi.

PLAKAT - musi zawierać hasło (ew. krótki  program) dotyczące np.: zadań, obowiązków,
poglądów lub postaw młodych ludzi, które propagują uniwersalne wartości ogólnoludzkie.

Hasło (ew. krótki  program) przygotowuje - na swój użytek-  każdy zespół. Podlega ono dodatkowej punktacji przy ocenie końcowej pracy plastycznej. Hasło i grafika plakatu powinny być spójne.

Technika wykonania

Technika pracy – rysunek-malarstwo (np.: ołówek, tusz, węgiel, pisaki, kredki, pastele, akwarela, tempera, akryl  -  wymienione techniki można łączyć i mieszać w dowolny sposób)

Format      B2: 70,7 cm X 50,0

Czas na wykonanie pracy – 2godziny.

Wszystkie niezbędne materiały do wykonania pracy zespoły organizują i przywożą we własnym zakresie.

1. Zofia Śliwowa, Z Zuzeli na Stolicę Prymasów;
  2. “ABC społecznej krucjaty miłości” w: Miłujcie się

Ocena

Oceny prac dokona komisja powołana przez organizatora konkursu.

Konkurs odbędzie się 12 listopada (wtorek) o godz. 10.00

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 7 listopada (czwartek) 2019 roku na adres: sp_starawies@op.pl lub tel. 18 445 19 25

Informacja o wynikach i nagrodach będzie podana do wiadomości w dniu konkursu.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo pozostawienia prac konkursowych.