Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 i otwarcie boiska sportowego

Dzisiaj uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. To był wyjątkowy dzień, ponieważ oprócz inauguracji roku szkolnego uczestniczyliśmy w oddaniu do użytku nowego boiska.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. koncelebrowaną przez ks. Proboszcza Marka Szewczyka oraz ks. Krzysztofa Ferenca. Po nabożeństwie wszyscy za sztandarem przemaszerowali na boisko sportowe, gdzie przybyłych gości przywitał Dyrektor szkoły Jan Kmak.

Na uroczystości obecni byli: Jacek Migacz Wójt Gminy Grybów, Andrzej Poręba  Z-ca Wójta Gminy, Alicja Wąsowicz Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu, Danuta Krok Sekretarz Gminy Grybów, Anna Mogilska Skarbnik Gminy Grybów, Jacek Ziębiec  - Przewodniczący Rady Gminy Grybów, Sołtys wsi Antoni Kruczek oraz Leszek Siedlarz Prezes OSP. Obecni byli również przedstawiciele Rady Rodziców, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i rodzice.

Po powitaniu nastąpił uroczysty moment przecięcia wstęgi przez Wójta Gminy, Dyrektora oraz przedstawicielkę uczniów – Amelię Studzińską z klasy V. Poświecenia nowego obiektu dokonał  ks. Proboszcz Marek Szewczyk. Po przecięciu wstęgi honorowe strzały na bramkę oddali Amelka, Wójt Gminy Grybów, a następnie Dyrektor szkoły.

W dalszej części Jan Kmak  – Dyrektor szkoły w imieniu całej społeczności szkolnej podziękował Wójtowi Gminy, Radzie Gminy i wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że boisko powstało.

Następnie - już na sali gimnastycznej - uczniowie zaprezentowali program artystyczny przygotowany pod kierunkiem Agnieszki Mężyk, Anny Dwojak i Ilony Brattig.

Na zakończenie uczniów czekała bardzo miła niespodzianka -  otrzymali nowe piłki od ks. Proboszcza Marka Szewczyka.

Po części oficjalnej dzieci udały się do klas na spotkanie z wychowawcami, a zaproszeni goście na poczęstunek przygotowany przez panią Lidię Gromalę i Radę Rodziców. (AK)