Wycieczka do Warszawy kl. IV-VIII

11-12 czerwca chętni uczniowie z klas IV-VIII wyjechali na wycieczkę do Warszawy.

Po dojeździe do stolicy spotkali się z przewodnikiem miejscowym, który ciekawie opowiadał o zabytkach. Dzieci miały możliwość zobaczyć Stare Miasto: min. Zamek Królewski, ul. Świętojańską, Archikatedra Św. Jana, Kanonie, Rynek Starego Miasta, mury miejskie, najwęższą kamienicę w Warszawie, najkrótszą ulicę w Warszawie, Gnojną Górę, pomniki: Małego Powstańca i Szewca Jana Kilińskiego, Krakowskie Przedmieście i okolice: min. pomnik Adama Mickiewicza, Pałac Prezydencki, hotel Bristol, Grób Nieznanego Żołnierza - zmianę warty, ogród Saski. Zwiedzili Łazienki Królewskie: min. Pałac na Wyspie, Pałac Myśliwiecki, Amfiteatr, Starą Pomarańczarnię.

Drugiego dnia wyruszyli na Stadion Narodowy - gdzie przeszli trasą piłkarskie emocje i zobaczyli szatnie piłkarskie, zasiedli na ławce rezerwowych oraz weszli na płyte stdionu. Kolejnym punktem programu była wizyta w Centrum Nauki Kopernik. Następnie pełni wrażeń wrócili do domu.