Świetlica szkolna czynna jest

we wtorek, środę i czwartek w godzinach 11:40-14:40

w poniedziałek i piątek - 12:40-14:40

Co słychać w naszej świetlicy? - zapraszamy do galerii foto.

Z opieki świetlicy korzystają dzieci rodziców pracujących, a także dzieci z rodzin wymagających wsparcia a także te, które potrzebują jej okazjonalnie.

Zajęcia świetlicowe odbywają się w jednej sali. Sala świetlicowa to stosunkowo średniej wielkości pomieszczenie, które wyposażone jest w szafki, regały, stoliki, krzesełka, dywan przeznaczony do zabawy, gry, zabawki, książki, czasopisma przyrodnicze, dwa laptopy do dyspozycji dzieci, rzutnik, radio, łącze internetowe, sprzęt do zajęć ruchowych, zestaw dużych figur geometrycznych sprzyjających aktywności ruchowej i umożliwiające poznawaniu rożnych kształtów .

W świetlicy pracuje jeden nauczyciel zatrudniony na pół etatu. Zajęcia prowadzone są według tematów rocznego planu pracy świetlicy szkolnej. Dzieci biorą udział w atrakcyjnych i różnorodnych zajęciach świetlicowych, a także mogą liczyć na pomoc w odrabianiu zadań domowych, wykonywaniu ćwiczeń, utrwalaniu zdobytej wiedzy oraz wsparciu podczas pojawiających się trudności.

Zajęcia są organizowane według potrzeb dzieci. Uczniowie po skończonych lekcjach mają prawo do pełnego relaksu i uczestniczą w grach oraz zabawach ruchowych, mogą też trochę pohałasować, pobawić się zgodnie z własnymi zainteresowaniami. Nauczyciel świetlicy współpracuje z pedagogiem, wychowawcami klas i rodzicami.

Nasza szkolna świetlica brała udział w konkursie, o którym można przeczytać poniżej.

Świetlica szkolna przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy

Konkurs przeprowadzony został w okresie od 2 lutego do 30 czerwca 2015 r.

Regulamin konkursu:

1. Celem konkursu było zaprezentowanie świetlicy jako centrum kulturalnego życia szkoły.
  2. Szkoły przystępujące do konkursu przyjęły na siebie zadania, których wykonanie było oceniane przez jury punktowo, w skali od 1 do 10. Warunkiem otrzymania dyplomu Świetlica szkolna przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy było uzyskanie co najmniej 50 punktów za zrealizowanie 6 spośród 8 zaproponowanych zadań. W skład jury wchodzili przedstawiciele organizatora konkursu.

Zadania konkursu Świetlica szkolna przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy:

1. Pogadanka nt. Bezpieczne zabawy zimowe. Zadanie miało na celu kształtowanie umiejętności wyboru ciekawego i bezpiecznego sposobu spędzania wolnego czasu w zimie.
  2. Zorganizowanie ogólnoszkolnej akcji Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę. Dokarmiamy zwierzęta, robimy karmniki dla ptaków, wywieszamy skórki.
  3. Karnawał w szkole. Przygotowanie w ramach zajęć świetlicowych masek, strojów karnawałowych. Zorganizowanie szkolnej zabawy karnawałowej, na której uczniowie będą mogli zaprezentować swoje prace.
  4. Tradycje Świąt Wielkanocnych. Pogadanka na temat tradycji i symboliki świąt, zwyczajów panujących w poszczególnych regionach.
  5. Jestem tolerancyjny. Pogadanka na temat podobieństw i różnić wynikających z pochodzenia, koloru skóry, wyznania, poglądów, inwalidztwa.
  6. Zgłoszenie do udziału w kursie Świetlica szkolna przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy.