Święto Szkoły i Koncert Niepodległościowy z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości

Dziś - 9 listopada - w naszej szkole obchodziliśmy Święto Szkoły oraz 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uroczystości rozpoczęliśmy mszą świętą o godz. 9.00 odprawioną przez ks. Krzysztofa Ferenca w kaplicy pw. Dobrego Pasterza w Starej Wsi. Podczas Eucharystii sprawowanej w intencji Ojczyzny uczniowie klasy V przedstawili montaż  słowno - muzyczny oraz scenkę z życia patrona szkoły Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego.
Następnie w uroczystym przemarszu za pocztami sztandarami udaliśmy się do szkoły.  Zgromadzeni na sali wysłuchali życzeń dla Polski i koncertu pieśni patriotycznych przygotowanego przez uczniów starszych klas pod opieką pań: Katarzyny Grucy, Joanny Kruczek i Agaty Poręby. O oprawę muzyczną zadbali także nasi uczniowie - instrumentaliści, uczęszczający do szkół muzycznych.

O godzinie 11.11 wszyscy - w postawie na baczność - odśpiewaliśmy "Mazurek Dąbrowskiego" włączając się w ogólnopolską akcję MEN śpiewania hymnu "Rekord dla Niepodległej".

Na zakończenie pan Dyrektor podziękował Strażakom z OSP w Starej Wsi za obecność i uświetnienie obchodów poprzez udział pocztu sztandarowego w uroczystościach w kościele oraz szkole.