Wycieczka klas IV - VII do kina Sokół w Nowym Sączu

21 czerwca, tuż przed zakończeniem roku szkolnego, uczniowie starszych klas pojechali do kina Sokół w Nowym Sączu, aby obejrzeć film pt. "Cudowny chłopak". Jest to wzruszająca opowieść o rodzinie, przyjaźni, miłości i tolerancji. O odmienności, która niesie ze sobą ważne wartości. To uniwersalna i ponadczasowa historia, którą powinny poznać dzieci, młodzież i rodzice. Nie jest ckliwa i banalna, lecz prawdziwa i poruszająca. To film, który uczy empatii i wrażliwości na drugiego człowieka.

Następnie uczniowie udali się do Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, aby obejrzeć wystawę „Życie w błędnym kole. Twórczość Jacka i Rafała Malczewskich” przygotowaną na inaugurację działalności Gmachu Głównego – nowej siedziby Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu. Podziwiali też stałe ekspozycje:

– Nowy Sącz w pierwszych dekadach autonomii galicyjskiej,
– Odbudowa miasta po pożarze w 1894 r.,
– Wielka wojna,
– Dwudziestolecie międzywojenne,
– II wojna światowa,
– Galeria obrazów Bolesława Barbackiego.

Po uczcie dla ducha - na zakończenie - wszyscy udali się do lodziarni Argasińskich na ucztę dla ciała ;). Lody były pyszne!