Wycieczka kl. III - VI do Zakopanego

23 maja uczniowie klas III - VI wyjechali na wycieczkę do Zakopanego.

Ze Starej Wsi wyruszyli o godz. 5.00. Po drodze, w Zabrzeży dołączył do nich pilot, który od razu zaczął opowiadać o okolicy. Po dotarciu na Łysą Polanę spotkali się z przewodnikiem tatrzańskim, który poprowadził ich nad Morskie Oko. Jest to największe i najpiękniejsze jezioro tatrzańskie położone w Dolinie Rybiego Potoku. Należy do jednego z dwóch jezior w Tatrach, naturalnie zarybionych - dlatego kiedyś nazywane było Rybim Stawem. W otoczeniu stawu uczniowie mogli podziwiać strzeliste szczyty. Niestety pogoda nie do końca im dopisała i nad Morskim Okiem rozpadało się i zaczęło grzmieć. Po krótkim odpoczynku w schronisku założyli peleryny przeciwdeszczowe i wyruszyli w drogę powrotną. Po dotarciu do autokaru i pożegnaniu przewodnika udali się do Zakopanego na słynne Krupówki. Tam zakupili pamiątki dla siebie i swoich bliskich, a także wypili rozgrzewającą herbatkę w jednaj z restauracji. Do szkoły wrócili o godz. 19.00, gdzie już czekali na nich rodzice.