Światowy Dzień Wody z PAH

Co roku, 22 marca na świecie obchodzony jest Dzień Wody. To jedyna taka chwila, kiedy świat jednoczy się wokół wody. Celebruje go także nasza społeczność szkolna, biorąc udział w akcji Światowy Dzień Wody z PAH i podnosząc świadomość nt. globalnych wyzwań wodnych.

Każdy z nas ma wpływ, czasem minimalny, ale jednak istotny, na rozsądne gospodarowanie wodą. My wszyscy - każda rodzina, szkoła i społeczność, pracownicy fabryk i urzędów możemy wpływać na zachowanie dobrej jakości i czystości zasobów wodnych, zmieniając sposób, w jaki korzystamy, konsumujemy  i zarządzamy wodą w swoim życiu.

Zapewnienie wszystkim ludziom dostępu do wody i urządzeń sanitarnych pozostaje wciąż aktualnym wyzwaniem gospodarki wodnej na całym świecie. Dostęp do czystej wody to prawo człowieka. Mimo to 785 milionów ludzi na całym świecie nadal nie ma dostępu do bezpiecznej wody pitnej. Musimy sobie uświadomić fakt, że wszyscy jesteśmy za tą sytuację odpowiedzialni, a oszczędzanie wody to za mało.

Więcej informacji na temat sytuacji wodnej na świecie można znaleźć na stronie Polskiej Akcji Humanitarnej https://www.pah.org.pl/zaangazuj-sie/dla-szkol/dzien-wody/. Zachęcamy do pogłębienia swojej wiedzy.