European Day of Languages

Od roku 2001, w którym Komitet Ministrów Rady Europy przyjął deklarację o ustanowieniu obchodów europejskiego święta języków, w wielu krajach europejskich, w tym także w Polsce, dzień 26 września jest corocznym świętem środowiska edukacji językowej. Celem tego szczególnego dnia jest przypomnienie o tym, jak wielkie znaczenie ma umiejętność komunikowania się w wielu językach. Jest to też niesamowita okazja na promowanie bogactwa i różnorodności kulturowej i językowej Europy, które warto pielęgnować i rozwijać.

Z tej okazji powstała w naszej szkole gazetka, dzięki której uczniowie poznali słowa cześć w różnych językach. Szóstoklasiści przygotowali także lapbooki, które systematyzują wiedzę na temat różnych krajów europejskich.