Udział uczniów kl. VII i VIII w Małopolskiej Nocy Naukowców

29 września uczniowie kl. VII i VIII wzięli udział w Małopolskiej Nocy Naukowców organizowanej przez Akademię Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. Odwiedzili Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej, czyli mały szpital wyposażony w najnowocześniejszą aparaturę oraz inteligentne, mówiące fantomy symulujące choroby. Znajdują się w nim: gabinety lekarskie z pełnym wyposażeniem, sala intensywnej opieki medycznej, szpitalny oddział ratunkowy wraz z karetką i sala dla chorych, gdzie studenci pielęgniarstwa uczą się opieki nad pacjentami.

Młodzież miała również okazję wziąć udział w warsztatach sushi, które poprowadził pan mgr. inż. Marek Zborowskiwykładowca i wybitny specjalista z dziedziny dietetyki i nauki o zdrowiu. Zajęcia rozpoczęły się od krótkiego wykładu na temat sushi, następnie pan Marek zademonstrował jak takie sushi przygotować. Na koniec uczniowie zabrali się do pracy i sami z przygotowanych wcześniej przez studentów produktów stworzyli własne rolki sushi. Było pysznie! A co najważniejsze - uczniowie wrócili do domów z dużą dawką wiedzy.