Kiermasz na rzecz Jakuba Badowskiego

Już w czwartek Szkolne Koło Caritas rusza z pierwszą w tym roku szkolnym akcją charytatywną. Tym razem chcemy wesprzeć absolwenta naszej szkoły Jakuba Badowskiego, który cierpi na nieuleczalną chorobę jaką jest dystrofia mięśniowa Duchenne’a Becker'a.

Jakub wie, że przy współczesnych możliwościach medycyny nigdy nie powróci do sprawności i już zawsze będzie potrzebował pomocy w codziennych czynnościach. Mimo wszystko nie poddaje się i razem z Rodzicami robi wszystko, by jak najbardziej opóźnić całkowitą utratę fizycznej sprawności.

Nastolatek porusza się obecnie na wózku inwalidzkim, który jest w coraz gorszym stanie i utrudnia mu normalne funkcjonowanie. Dlatego też niezbędny jest zakup nowego, kosztownego sprzętu.

Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas nie mogą pozostać obojętni na potrzeby chorych dlatego w czwartek odbędzie się pierwszy kiermasz na rzecz Kuby. Na naszym stoisku będzie można zakupić lody i popcorn w cenie 5zł. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejny kiermasz, na który wolontariusze przygotują przepyszne ciasta, babeczki, galaretki i inne słodkości. Z całego serca zapraszamy do zakupu.

Serdecznie dziękujemy każdemu, kto postanowi pomóc Kubie włączając się do naszej akcji! Wspólnie możemy więcej!