3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

W grudniu uczniowie klasy II i V naszej szkoły przyłączyli się do obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Wzięli udział w pogadance dot. osób niepełnosprawnych, poznali rodzaje niepełnosprawności, problemy z jakimi borykają się osoby niewidome, niesłyszące, niepełnosprawne ruchowo czy intelektualnie w życiu codziennym. Poznali "savoir - vivre" wobec osób niepełnosprawnych, zasady którymi powinni się kierować udzielając pomocy osobom niepełnosprawnym. Uczniowie obejrzeli również prezentację dot. sławnych osób niepełnosprawnych, dzięki której zrozumieli, że bycie niepełnosprawnym nie wyklucza z realizacji swych planów, marzeń i osiągania sukcesów. Uczniowie klasy V wzięli również udział w klasowym "quizie" wiedzy dot. osób niepełnosprawnych, a najważniejsze informacje, które zostały im przekazane zostały również zaprezentowane na gazetce szkolnej.