Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to jedno z najbardziej radosnych świąt, które co roku obchodzone jest 5 listopada. Jest to również dzień urodzin Walta Disneya, najbardziej znanego producenta bajek. Bajki, baśnie oraz fantastyczne opowieści pełne są przygód wymyślonych bohaterów, którzy walczą ze złem i pokonują wszelkie trudności. Postacie z bajek nieraz stają się bliskimi przyjaciółmi dzieci i wprowadzają je w świat wartości.

Uczniowie naszej szkoły w tym roku również przyłączyli się do świętowania tego radosnego dnia. W klasach i na korytarzach zawitała bajkowa atmosfera. W piątek – 4 listopada - uczniowie założyli do szkoły stroje postaci z ulubionych bajek książkowych i animowanych. Można było spotkać czerwonego kapturka, królewnę śnieżkę, wróżki, Kubusia Puchatka, czarownice i wiele innych postaci.

Dla młodszych uczniów, starsi koledzy z Samorządu Uczniowskiego przygotowali zajęcia tematyczne. Uczniowie odgadywali słowne zagadki tematyczne, próbowali odgadnąć z jakiej bajki pochodzą cytaty. Następnie odgadywali tytuł bajki po ilustracji. Chętne grali w grę „ memory bajkowe” – wyszukując dwa identyczne obrazki, przedstawiające te samą postać. Wiele radości sprawiła uczniom zabawa muzyczno – ruchowa, w której uczestnicy po zastopowaniu muzyki, losowali rekwizyt z worka i odgadywali z jakiej bajki on pochodzi. Na koniec uczniowie otrzymali karty pracy do wykonania związane z tematyką bajek oraz ordery „znawców bajek”.

Był to bajkowy dzień, pełen wrażeń, a potwierdzeniem tych słów są radosne uśmiechy na twarzach naszych uczniów.