"Przerwa na czytanie"

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zaprosiła uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Akcja odbywa się już po raz 7 i jej celem jest w głównej mierze promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, fajne, może być zabawą i sprawiać przyjemność oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

Przerwa na czytanie jest coraz chętniej realizowaną akcją czytelniczą w Polsce i na świecie, w poprzednim roku o ponad tysiąc więcej placówek oświatowych wzięło w niej udział.  Ostatecznie uczestniczyło 1867 placówek z Polski i z 14 innych państw. Dodatkowo został ustanowiony niewyobrażalny rekord w liczbie osób czytających na przerwie i wyniósł on 377 TYSIĘCY 586 OSÓB.

Nasza szkoła w ubiegłym roku przyłączyła się do tej akcji po raz pierwszy. Skorzystaliśmy z zaproszenia również w tym roku i przerwa na czytanie odbyła się 26 października 2022 r. Łącznie czytało w tym dniu 147 osób, najmłodszym dzieciom z oddziałów przedszkolnych i pierwszej klasy czytały Panie.

Liczymy, że pobijemy zeszłoroczny rekord w miłej atmosferze. Do tej pory we wszystkich edycjach brało udział 684 tysięcy 151 osób! Liczymy, że w tym roku będzie to łącznie MILION CZYTAJĄCYCH OSÓB.  Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim oraz profilu Biblioteki na Facebooku 12 grudnia 2022 r.

Cieszymy się, że mogliśmy być częścią pięknego czytelniczego święta i  przyłączyliśmy się by pobić nowy rekord!