Sukcesy uczniów w Wielkim Maratonie Czytelniczym

Wczoraj zostały opublikowane wyniki tegorocznej edycji WMC.
W kategorii klas 2-3 szkół podstawowych „Spotkacie nowych przyjaciół" tytuł laureata zdobyły: uczennica klasy II Katarzyna Waląg oraz uczennica klasy III Amelia Przybyłowicz.

W kategorii klas 4-6 szkół podstawowych „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca" – troje naszych uczniów uzyskało tytuły finalistów:

Bartosz Tarasek z kl. V (121 punktów), Amelia Przetacznik z kl. IV (119 punktów) i Mikołaj Starzec z kl. IV (118 punktów). Serdecznie gratulujemy.

Do tegorocznej edycji Maratonu „ Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca” zgłosiły się 224 placówki. Protokoły zbiorcze nadesłały 224 szkoły. W Maratonie uczestniczyło 2215 uczniów pod opieką 244 nauczycieli. Komisja konkursowa Wielkiego Maratonu Czytelniczego  po weryfikacji protokołów zbiorczych i wybranych arkuszy testowych przesłanych przez poszczególne placówki przyznała 108 tytułów laureata, 112 tytułów finalisty i 130 wyróżnień. Wyróżnieni zostali najlepsi uczniowie ze szkół, w których żaden uczeń nie zdobył tytułu Laureata ani Finalisty. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom i ich nauczycielom, wszystkim uczestnikom WMC „Czytanie rozwija, czytanie wzbogaca”! Nagrody funduje Miasto Gdańsk.

Organizatorzy informują, że Wszystkich nagrodzonych serdecznie zapraszają na uroczyste zakończenie XIII edycji Wielkiego Maratonu Czytelniczego, które odbędzie się 14 czerwca 2022 r. (wtorek) o godz. 9.00 w audytorium Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku, plac Solidarności 1.