XIX Międzyszkolny Konkurs o Życiu i Nauczaniu Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Dyrektor oraz Samorząd Uczniowski

Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Starej Wsi

serdecznie zapraszają

do udziału w

XIX

Międzyszkolnym Konkursie

o Życiu i Nauczaniu Stefana Kardynała Wyszyńskiego

Cele i założenia

Celem konkursu jest propagowanie wśród młodzieży wzoru wielkiego chrześcijanina, patrioty
i nauczyciela oraz uczczenie 41. rocznicy śmierci Kardynała Wyszyńskiego – patrona naszej szkoły.

Warunki  i zasady uczestnictwa

Do udziału zapraszamy trzyosobowy zespół z klas V – VIII wytypowany przez szkołę.

Przebieg

Konkurs ma charakter drużynowy i dwuetapowy.
 W pierwszej części - trwającej ok. 30 minut – uczestnicy indywidualnie będą rozwiązywać zadania sprawdzające znajomość biografii i dziedzictwa Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego, w drugiej – trwającej 120 minut -  zespołowo wykonywać pracę plastyczną.

Temat pracy plastycznej

„Błogosławiony Stefan Wyszyński w technice witrażu” – projekt witrażu z postacią Kardynała Wyszyńskiego

Technika wykonania

WITRAŻ. Sposób wykonania witrażu w dowolnej technice plastycznej, wg własnych pomysłów. Praca nie powinna przekraczać formatu A2 (420x594).
Wszystkie materiały, narzędzia i przybory potrzebne do wykonania projektu witrażu uczestnicy przywożą w własnym zakresie. Dopuszczalne jest korzystanie z wcześniej przygotowanych projektów w formie zdjęć, wydruków, itp., jednak praca konkursowa – podlegająca ocenie – musi być wykonana na miejscu.

Literatura:

Strona internetowa Instytutu Prymasowskiego w Warszawie – Prymas Wyszyński: Życiorys, Dziedzictwo
(ttps://wyszynskiprymas.pl/zyciorys-stefana-wyszynskiego/ https://wyszynskiprymas.pl/dziedzictwo-stefana-kardynala-wyszynskiego/)

Ocena

Ocena będzie uwzględniała:

- Punkty poszczególnych uczestników zdobyte w części teoretycznej zsumowane z punktami zdobytymi za pracę plastyczną (zgodność pracy z tematem oraz z techniką witrażową, kompozycja, oddanie cech witrażu – wyraźne podziały liniami, pola wypełnione kolorami) estetyka wykonania
i sposób ekspozycji pracy.

Termin

Konkurs odbędzie się 31 maja 2022 roku (wtorek) o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Starej Wsi

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do 27 maja 2022 roku na adres: sp_starawies@op.pl
lub tel. 18 445 19 25 (imię i nazwisko ucznia - klasa – szkoła – imię i nazwisko opiekuna naukowego)

Podpisane oświadczenie o przetwarzaniu danych osobowych prosimy dostarczyć organizatorom
w dniu konkursu.

Ogłoszenie wyników odbędzie się  w dniu konkursu.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo pozostawienia prac konkursowych.