„Logika zaprowadzi Cię od punktu A do punktu B. Wyobraźnia może zaprowadzić Cię wszędzie.” Albert Einstein

W listopadzie i grudniu, klasa VIII realizowała drugi moduł projektu, pt. „WYOBRAŹNIA”. W ramach modułu,  uczniowie poszerzali swoją wiedzę dot. mnemotechnik, czyli sposobów służących zapamiętywaniu, przechowywaniu oraz odtwarzaniu informacji. Dowiedzieli się, że rozwijanie wyobraźni wpływa również korzystnie na poprawę pamięci oraz szybsze przyswajanie wiedzy, bowiem większość mnemotechnik angażuje wyobraźnię. Na zajęciach uczniowie wykonywali ćwiczenia w oparciu o prezentację interaktywną, rozwijając swą kreatywność i wyobraźnię w trakcie rysowania i układania historyjek. Wykonali również eksperyment „tęcza na talerzu” poznając ciekawe zastosowanie cukierków. W nawiązaniu do tematu, ponownie omówili i przypomnieli sobie treść lektury Antoine de Saint-Exupery’ego, pt. „Mały Książę”, która stała się inspiracją do przygotowania twórczych prac. Ósmoklasiści wykazali się dużą pomysłowością i wyobraźnią twórczą w trakcie przygotowywania planet odwiedzanych przez głównego bohatera. W ramach innowacji pedagogicznej „Ekoemocja” powstały ręcznie robione ozdoby świąteczne.