Jak pomóc dziecku wybrać szkołę średnią?

W dniu 25 listopada 2021 r. przy okazji wywiadówki dla rodziców uczniów klasy 7 i 8 zorganizowana została prelekcja prowadzona przez Panią mgr Dorotę Jędrzejewską – psycholog pracującą na co dzień w grybowskiej filii Powiatowej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nowym Sączu na temat „Jak pomóc dziecku wybrać szkołę średnią?”. Rodzice poznali ścieżki kształcenia, dowiedzieli się, czym ich pociechy powinny kierować się przy wyborze szkoły ponadpodstawowej, jakie czynniki warunkują najlepszy dla dziecka wybór, przez jakie okresy wyboru zawodu przechodzą uczniowie oraz jak i kiedy rozmawiać z dzieckiem o tej ważnej i trudnej decyzji. Mamy nadzieję, że spotkanie przyczyniło się do usystematyzowania i pogłębienia wiedzy rodziców na poruszane tematy.