Kolejna edycja Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego “EMOCJA”

Nasza szkoła bierze udział w działaniu innowacyjnym „ EKOEMOCJA” w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego “Emocja” wspierającego rozwój emocjonalny i społeczny dzieci i młodzieży.

Wszystkim rodzicom i wychowawcom zależy na tym, aby wychować dzieci na mądrych i szczęśliwych ludzi, samodzielnych i twórczych. Dlatego, aby budować przyjazny stosunek do drugiego człowieka i zminimalizować problem wykluczenia w społeczności uczniowskiej, uczniowie klasy VIII wezmą udział w kolejnej edycji projektu.

Wprowadzenie dzieci w świat wartości moralnych, jest niezwykle ważne, gdyż są one fundamentem dalszego życia. Proponowany projekt obejmuje cykl spotkań w ciągu roku szkolnego z uczniami, na których poruszane zostaną  uniwersalne wartości. Projekt od kilku lat wspierają szkoły w Polsce i za granicą, w promowaniu postaw empatii, akceptacji, wyrozumiałości i szacunku.