Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie Pierwszoklasistów

14 października - jak co roku - obchodziliśmy Dzień Edukacji  Narodowej. To właśnie dziś - w tym uroczystym dniu - pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły.

Chociaż nie było zajęć dydaktycznych  - o godz. 8.00 odbyły się zajęcia z wychowawcami klas. O 9.00 wszyscy udali się na  mszę świętą, którą w kaplicy pw. Dobrego Pasterza w Starej Wsi w intencji Nauczycieli i Pracowników Szkoły od Rady Rodziców odprawił ks. Tomasz Pyrchla.

Po powrocie do szkoły około godz. 10. 00 – odbyła się uroczysta akademia. Na wstępie pan Dyrektor powitał przedstawiciela władz samorządowych - panią Kierownik Referatu  - Marię Tarasek, a także złożył wszystkim pracownikom szkoły okolicznościowe życzenia. Następnie w krótkim montażu poetyckim wystąpili przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.
Potem przyszedł czas na popis klasy I. Pod kierunkiem wychowawczyni - pani Stanisławy Janusz - pierwszaki przygotowali piękny program artystyczny. Wykazali się talentem recytatorskim, muzycznym i tanecznym, a także znajomością zasad obowiązujących w szkole. W pełni potwierdzili, że zasługują na miano uczniów, dlatego pan Dyrektor dokonał uroczystego pasowania. W czasach średniowiecza pasowano giermka na rycerza poprzez uderzenie jego ramienia mieczem, w szkole obrzęd pasowania dopełniono ołówkiem.

Była to też okazja do przyjęcia pierwszaków w poczet czytelników. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Na zakończenie części oficjalnej piękne życzenia i podziękowania nauczycielom złożyła pani Anna Tokarz - przewodnicząca Rady Rodziców.

Potem pierwszaki, rodzice i nauczyciele udali się na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.