Podsumowanie projektu "Emocja"

No i stało się! Przygoda klasy VII z projektem edukacyjnym „EMOCJA” dobiegła końca! Dotarliśmy do ostatniego przystanku V modułu - ODWAGA. Wspólnie zdefiniowaliśmy, czym jest stres.

Uczniowie w trakcie pracy grupowej prowadzili dyskusję nad przyczynami i skutkami stresu. Jakie jest jego znaczenie negatywne (zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu), a jakie pozytywne (rodzaj mobilizacji: przygoda, siła napędowa). Ważne jest to, że stres jest nieodłączną częścią naszego życia i powinniśmy umieć sobie z nim radzić. Uczniowie chętnie dzielili się własnymi pomysłami i sposobami walki ze stresem, udzielali rad, co robić w sytuacjach stresowych.  Siódmoklasiści obejrzeli filmy m.in.: ,,Dziecko Grufołaka” czy ,,Czego bał się chłopiec?”. Utrwalali słownictwo opisujące uczucia i emocje w trakcie zajęć z mapą myśli. Na zakończenie zajęć przygotowali plakaty głównego bohatera naszego projektu oraz ukryli swoje największe strachy w słoikach i już dobrze wiedzą, że "strach ma wielkie oczy". Jesteśmy odważni!!! Już dziś możemy jednogłośnie stwierdzić, że dzięki projektowi poznaliśmy moc słów, pobudziliśmy naszą wyobraźnię, wykazaliśmy się kreatywnością, patrzyliśmy bardziej empatycznie w kierunku innych oraz staliśmy się  odważniejsi. To była wspaniała przygoda pełna ciekawych zadań, różnorodnych emocji, ważnych treści, istotnych wartości i inspirujących doświadczeń!