EMOCJE - MODUŁ V " EMPATIA"

Zrozumieć znaczenie słowa EMPATIA to główne zagadnienie, które towarzyszyło uczniom klasy VII w realizacji modułu V Projektu Edukacyjnego „ EMOCJA”.

Uczniowie tworzyli własną definicję empatii za pomocą skojarzeń. Trafnie określali uczucia
i nastrój osób prezentowanych na ilustracjach oraz sytuacje, w jakich mogły im te emocje towarzyszyć. Chętnie dzielili się również własnymi przemyśleniami wynikającymi z indywidualnych obserwacji oraz sytuacji, które sami przeżyli. Następnie obejrzeli fragmenty filmików edukacyjnych odnoszących się do omawianej tematyki, które były bardzo wzruszające i wywoływały dużo emocji. Dzięki nim utwierdzili się w przekonaniu, jak dużą rolę w życiu każdego z nas odgrywa umiejętność wczuwania się w czyjąś sytuację, jak ważne jest zrozumienie uczuć innych osób, a przede wszystkim pomoc innym w potrzebie. Podczas zajęć z tego modułu uczniowie szczególnie mieli możliwość zwrócić uwagę na osoby niepełnosprawne, włączając się w akcję z okazji: „Światowego Dnia Zespołu Dawna” oraz „Światowego Dnia Świadomości Autyzmu”. Zapraszamy do obejrzenia filmików edukacyjnych.