"Kartka dla Rodaka"

Fundacja dla Rodaka to działająca od kilku lat w Olsztynie organizacja, której celem jest organizowanie pomocy oraz przygotowanie warunków do powrotu Polaków z Kazachstanu.

W tym roku uczniowie klas 4 i 5 naszej szkoły pod opieką pani Ilony i pani Agnieszki   włączyli się do wspaniałej akcji "Kartka dla Rodaka". Bardzo wzruszył ich los Polaków, którzy przed laty musieli opuścić ojczyznę i dziś żyją w zapomnieniu i tęsknocie daleko poza granicami kraju, często w biedzie i nie mając szans na powrót do Polski.

Dzieci przygotowały przepiękne pocztówki wielkanocne  i opatrzyły je polskimi życzeniami.  Najpiękniejsze kartki zostały przekazane do biura Fundacji i stamtąd wysłane do m.in.: Kazachstanu, Czarnogóry, Litwy, Białorusi, Ukrainy, Armenii oraz Gruzji.

Dziękujemy za zaangażowanie.