Wycieczka klas II - VI do Magurskiego Parku Narodowego

Czy słyszeliście o Dniu Pustej Klasy? Jest to pomysł, który powstał w 2012 roku w Wielkiej Brytanii. Obchodzimy go rokrocznie (zawsze w trzeci piątek czerwca) i jest wyjątkowym, międzynarodowym świętem edukacji na świeżym powietrzu. W tym roku wypada 17 czerwca!

Nazwa święta doskonale oddaje jego jasny i klarowny cel: sprawić, aby klasy były puste. Zachęcić nauczycieli, by tego dnia choć jedną lekcję spędzili ze swoimi uczniami poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową – prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie.

W tym wyjątkowym dniu pani Agnieszka Mężyk – nauczycielka przyrody  - zorganizowała wycieczkę dla kl. II – VI do Magurskiego Parku Narodowego. Najpierw w sali wystaw czasowych uczniowie obejrzeli 2 ekspozycje „Lalki w strojach ludowych z całego świata” oraz "Zima z ptakami, czyli ptaki oczyma dzieci". Następnie wyruszyli w drogę by podziwiać świat dzikiej przyrody. Wszyscy dzielnie maszerowali przez łąki i lasy Magurskiego Parku Narodowego i z zaciekawieniem słuchali przewodników opowiadających o roślinach i zwierzętach, które można tam spotkać. Piesza wędrówka zakończyła się odpoczynkiem przy ognisku.

Relacja foto