Poznajemy owady

31 maja pani Agnieszka Mężyk – nauczycielka przyrody – zaprosiła do naszej szkoły pasjonatów – hodowców owadów.

Na początku zaprezentowano piękne okazy motyli. Następnie prowadząca opowiedziała o cyklu życiowym owadów. Później nastąpił pokaz przywiezionych świerszczy, szarańczy, patyczaków, karaczanów i innych gatunków. Kto chciał i potrafił przełamać strach (a nawet czasem obrzydzenie), mógł dotknąć larwy drewnojada, ogromnego karaczana, modliszki  czy owada łudząco podobnego do skorpiona. Okazało się, że miłośników przyrody w naszej szkole jest bardzo wielu. Nawet maluchy odważnie wyciągały rączki, by móc przez moment poczuć na dłoni delikatne ruchy nóżek niespotykanych na co dzień zwierzątek.

Relacja foto