22 kwietnia 2016r. - Dzień Ziemi

Musimy codziennie dbać o naszą planetę jak o największy skarb. Dzień Ziemi jest szczególną okazją, by o tym przypomnieć. W tym celu klasy II i V przygotowały piękne przedstawienia o tematyce ekologicznej. 21 kwietnia 2016r. obejrzeli je wszyscy uczniowie, przedszkolaki i nauczyciele.

Najpierw drugoklasiści odegrali scenkę pt. „Ścieżka pod górkę” Agnieszki Frączek. Zachęcali do spacerów i wsłuchiwania się w głosy przyrody: szmer strumyka, szum sosny, śpiew ptaków. Najważniejszym przesłaniem skierowanym do słuchaczy były słowa: „Świat jest pełen dziwnych stworzeń... Ale każde żyć tu może!”

Następnie uczniowie klasy piątej przedstawili spektakl o tym, jak należy dbać o naszą planetę, by była piękna i szczęśliwa. Ziemia – tę rolę odtwarzała Martyna Gromala – czuła się źle, bo była brudna, zaniedbana. Musiała udać się do lekarza. Zmiany w zachowaniu ludzi, tj. segregowanie odpadów, niezaśmiecanie otoczenia, dbanie o lasy i wodę, spowodowały, że odzyskała radość, zdrowie i piękny wygląd.

Akademię uświetnił występ uczennic, które reprezentowały szkołę w Małopolskim Przeglądzie Działań Artystycznych.

Opiekę nad młodymi aktorami sprawowały pani Agnieszka Mężyk i pani Renata Michalik.

Relacja foto