Pierwszy dzień wiosny i Dzień Kolorowej Skarpetki!

21 marca przypada pierwszy dzień kalendarzowej wiosny oraz Światowy Dzień Zespołu Downa czyli Dzień Kolorowej Skarpetki. Data jest nieprzypadkowa – nawiązuje do obecności trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Wierzymy, że drobne gesty mają znaczenie, dlatego z tej okazji Samorząd Uczniowski prosił o włączenie się do akcji POWITAJ WIOSNĘ Z ZESPOŁEM DOWNA, aby pokazać swoje zrozumienie i akceptację. Wszyscy jesteśmy różni, a jednocześnie równi. Tego dnia zakładamy więc kolorowe skarpetki nie do pary. Została przygotowana gazetka na szkolnym korytarzu, z której uczniowie mogli się dowiedzieć czym jest zespół Downa, dlaczego z tym dniem kojarzą się kolorowe skarpetki oraz poznać znane osoby z zespołem Downa. Przy tej okazji dziękujemy Pani Ani, autorce blogu Dzieckiem bądź! z którego Samorząd Uczniowski często korzysta przygotowując piękne, tematyczne dekoracje i gazetki.

W czwartek uczniowie ubrali się w kolory wiosenne i założyli dwie niepasujące do siebie, kolorowe skarpetki. Wszyscy, którzy zaangażowali się w akcję, byli w tym dniu zwolnieni z PYTANIA!!!

Wszystkim życzymy wiosennego, ciepłego i kolorowego pierwszego dnia wiosny!