MIĘDZYNARODOWY KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY” 2023

16.03.2023r. odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”, w którym wzięli udział uczniowie klas IV-VII . Głównym organizatorem konkursu matematycznego „Kangur" w Polsce jest „Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu”

Konkurs wywodzi się z Australii, gdzie został zainaugurowany w latach osiemdziesiątych przez światowej sławy popularyzatora matematyki Petera O'Hallorana.
W 1990 roku został po raz pierwszy zorganizowany w Europie na terenie Francji i  podobnie jak w Australii zyskał od razu dużą popularność. Z inicjatywy matematyków francuskich konkurs ogarniał stopniowo coraz więcej krajów europejskich i nie tylko. Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny" jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie.

„Kangur Matematyczny” ma charakter jednorazowego testu. Zadania testowe ustalone są przez międzynarodową komisję podczas kongresu stowarzyszenia „Kangourou Sans Frontieres”. We wszystkich krajach obowiązuje wspólna data konkursu oraz te same zestawy zadań.

Antoni Gucwa kl.4  - wynik bardzo dobry
Amelia Przybyłowicz kl. 4 – wyróżnienie