Dzień Patrona i XIII Międzyszkolny Konkurs o Życiu i Nauczaniu Stefana Kardynała Wyszyńskiego

13 listopada obchodziliśmy Dzień Patrona czyli Święto Szkoły. Był to dzień wolny od  zajęć dydaktycznych.
O godz. 8.30 w Kaplicy pw. Dobrego Pasterza została odprawiona przez Ks. Kazimierza Kruczyńskiego uroczysta Msza Święta połączona z programem słowno-muzycznym o Prymasie Tysiąclecia przygotowanym przez nauczycieli
i uczniów naszej szkoły.

W tym dniu w ramach obchodów odbył się również XIII Międzyszkolny Konkurs o Życiu i Nauczaniu Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

W konkursie wzięło udział 11 trzyosobowych zespołów ze szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Grybów:

SP w Siołkowej, SP nr 1 w Grybowie, SP w Stróżach, SP nr 2 w Grybowie, SP nr 1 w Ptaszkowej, SP nr 2 w Ptaszkowej, SP w Białej Niżnej, SP w Cieniawie, SP w Krużlowej, SP we Florynce oraz SP w Starej Wsi (poza konkursem).

W pierwszej części – teoretycznej - uczestnicy mieli wykonać kilka zadań: rozwiązać test, uzupełnić tekst
z lukami, dopasować cytaty do miejscowości związanych z życiem i działalnością Stefana Wyszyńskiego oraz rozwiązać krzyżówkę. Zadania rozwiązywali indywidualnie i grupowo.

W przerwie konkursu uczestnicy zostali zaproszeni na pyszny poczęstunek, który przygotowała  Rada Rodziców
po czym, przystąpili do dalszych zmagań.

W drugiej części – plastycznej – dzieci indywidualnie wykonywały pocztówkę
z pozdrowieniami dla rodziców z miejsc związanych z życiem Kardynała – Zuzeli, Lasek, lub miejsca uwięzienia.

Część teoretyczną oceniało jury w składzie: Anna Kociołek, Zofia Frączek i Robert Kwoka. Część plastyczną – Małgorzata Obrzut, Stanisława Janusz, ks. Kazimierz Kruczyński.

Relacja foto