Dzień Edukacji Narodowej i ślubowanie klasy I

Święto Komisji Edukacji Narodowej inaczej zwane Dniem Nauczyciela to święto wszystkich pracowników oświaty.

W naszej szkole obchody rozpoczęliśmy 13 października Mszą św. odprawioną przez ks. Krzysztofa Ferenca w Kaplicy pw. Dobrego Pasterza.

Następnie udaliśmy się do szkoły na dalszą część uroczystości, podczas której 14 uczniów klasy pierwszej złożyło ślubowanie na sztandar szkoły. Zanim to nastąpiło, pierwszaki zaprezentowały zebranej społeczności szkolnej program, w którym wykazały się już zdobytą wiedzą i umiejętnościami. Z pomocą wychowawczyni pani Renaty Michalik oraz koleżanek ze starszych klas i Samorządu Uczniowskiego udowodniły, że mogą bez obaw wstąpić w szeregi  uczniów naszej szkoły. Formalności dopełnił dyrektor szkoły, który olbrzymim ołówkiem - przygotowanym specjalnie na tę okazję - dokonał aktu pasowania.

Później Samorząd Uczniowski przedstawił krótki, humorystyczny program artystyczny o tym, jak ciężka jest praca nauczycieli. A na koniec…

Na końcu były symbolioczne upominki oraz pyszny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

Uczniom klasy pierwszej życzymy wielu sukcesów i samych przyjemnych chwil spędzanych w szkole.