Szkolny konkurs czytelniczy dla uczniów klas IV - VI

Zapraszamy wszystkich uczniów z klas IV - VI do konkursu czytelniczego "Przygoda, przygoda".

Organizator:

Szkolna biblioteka

Cel:

- Rozwijanie pasji czytania.

- Zachęcanie do częstszego korzystania ze zbiorów biblioteki.

- Wzbogacanie słownictwa poprzez kontakt z językiem literackim.

Przebieg:

Konkurs będzie trwał od 15 maja do 15 czerwca 2017 roku.

W konkursie biorą udział uczniowie klas IV do VI.

Po przeczytaniu wypożyczonej z biblioteki książki należy zgłosić się w terminie pracy biblioteki (lub innym – ustalonym z nauczycielem bibliotekarzem) i napisać test.

Zwycięży ta osoba, która uzyska najwyższą ilość punktów z testu zamkniętego opracowanego na podstawie literatury konkursu. Test będzie zawierał 50 pytań.

Literatura konkursowa (jedna lektura z wymienionych poniżej):

1. Edith Nesbit, Złote dukaty, Skrzydła [w:] Pięcioro dzieci i coś
  2. Legendy polskie: Władysław Anczyc, Wiano świętej Kingi, Cecylia Niewiadomska, Kazimierz Wielki kumem, Zofia Urbanowska, Janosik, Józef Ignacy Kraszewski, O Kraku, smoku wawelskim i o królewnie Wandzie
  3. Charles Perrault, Czerwony Kapturek, Wróżki, Paluszek, Ośla skórka
  4. Ks. Jan Twardowski, O szkole, wakacjach i przyrodzie [w:] Dziecięcym piórem

Nagrody:

Dyplomy dla każdego uczestnika, wpis do dziennika – pozytywna uwaga, nagrody dla zwycięzców.