Wycieczka do Nowego Sącza

Dzisiaj (7 listopada) klasy III, IV, V oraz VI były na wycieczce w Nowym Sączu.

Klasa III udała się do Teatru Nowego na spektakl pt. "Królewna Śnieżka - historia odwrócona". Widowisko wyreżyserował Krzysztof Pomietło, a w tytułową rolę wcieliła się Violetta Romul.

Po obejrzeniu tego pełnego humoru spektaklu trzecioklasiści udali się na spacer po Nowym Sączu. Podziwiali zabytkowe, pięknie zdobione kamienice przy ulicy Jagiellońskiej, Rynek, na którym znajduje się oryginalny ratusz oraz pomnik Jana Pawła II. Potem udali się w okolice ruin zamku, gdzie zapoznali się z jego historią, podziwiali ogromny zegar kwiatowy i małego rycerzyka.

W restauracji Zamkowej posilili się pizzą, by nabrać sił na dalszą drogę. Następnie wyruszyli do Miejskiej Biblioteki Publicznej mieszczącej się przy ulicy Lwowskiej. Tam zachwycali się barwnymi malowidłami ściennymi, wśród których wyszukiwali znane już im postaci z baśni, wierszy i legend. Zapoznali się z katalogami bibliotecznymi i wysłuchali prelekcji bibliotekarki.

W tym czasie uczniowie klas IV - VI wzięli udział w czwartej edycji Interdyscyplinarnego Programu Edukacji Medialnej „KinoSzkoła” – pozaszkolnej formy edukacji, wykorzystującej film i nowe media jako narzędzia wychowawcze i profilaktyczne, organizowanej przez Kino Sokół w Nowym Sączu.

Przed projekcją filmu - w ramach cyklu profilaktyczno-społecznego „filmowe drogowskazy” - przeprowadzona została prelekcja pt. „SZYKANOWANIE, OŚMIESZANIE, DYSKRYMINACJA - JAK SOBIE Z NIMI RADZIĆ?”

Następnie uczniowie obejrzeli film pt. „BFG: Bardzo Fajny Gigant” w reżyserii Stevena Spielberga. To zabawna, ale też wzruszająca opowieść o małej dziewczynce i tajemniczym Olbrzymie, którzy wspólnie działają, by na świecie było bezpieczniej.

Uczestnicy wycieczki wrócili do szkoły o 14.15.

Kolejny wyjazd do kina Sokół - na film "Oskar i Pani Róża" w reż. Erica Emmanuela Schmitta -  odbędzie się 15 grudnia 2016 roku. Temat przewodni następnej prelekcji to: "Co jest ważne w życiu? O wartościach".