Szkolny Turniej "Bezpiecznie na drodze"

Czy wiesz, jak należy zachować się na drodze? Myślę, że po dzisiejszym turnieju każdy uczeń naszej szkoły doskonale zna zasady ruchu drogowego.

Turniej - zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami - rozpoczął się o godz. 10.40.

Najpierw uczniowie klasy VI przedstawili spektakl o przygodach Koziołka Matołka, który ruszył w podróż do Pacanowa. Po drodze dawał dzieciom wiele cennych rad i wskazówek, jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Następnie o niebezpieczeństwach czyhających na każdego, kto wyrusza z domu, opowiadała scenka „Cztery żywioły” przygotowana przez trzecioklasistów.

Później rozpoczęto rywalizację między klasami, w której uczniowie mieli wykazać się znajomością zasad ruchu drogowego. Skład drużyn:

klasa I - Anna Gołyźniak i Kinga Wrona

klasa II - Antonina Obrzut i Amelia Studzińska

klasa III - Mateusz Obrzut i Joanna Wolska

klasa IV - Piotr Darłak Nikola Jachowicz

klasa V - Julia Litawa i Filip Wojciechowski

klasa VI - Dominik Dyl i Seweryn Gołyźniak

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone po podliczeniu punktów z testu, odpowiedzi ustnych,  zadań ruchowych i haseł zachęcających do noszenia odblasków.

Organizatorzy: pani Katarzyna Gruca i Samorząd Uczniowski