Dzień Ziemi

Dzień Ziemi to największe międzynarodowe święto ekologiczne. Powstało ponad 50 lat temu, aby uświadamiać, jak ważną kwestią jest ochrona środowiska. Wszyscy używamy tego, co daje nam nasza planeta: wody, powietrza, roślin, lasów. Ziemia jest naszym wspólnym dobrem, dlatego wszyscy musimy troszczyć się o środowisko naturalne.

W ramach obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie kl. I - III posadzili cebulki hiacyntów, irysów, frezji i iksji, które będą zdobić klasowe parapety. Uczniowie starszych klas otrzymali sadzonki brzozy, które zabrali do domów, by je posadzić w swoich ogrodach. Z tej okazji został również zorganizowany konkurs plastyczny pt. "Dzika przyroda Polski". Dziękujemy wszystkim za przygotowanie niezwykłych prac, które można obejrzeć na korytarzu na parterze i gratulujemy zwycięzcom.