Galeria "odtworzonych" słynnych obrazów

#LaboratoriaPrzyszłości

Uczniowie klasy V podczas zajęć kształtujących kreatywność postanowili wcielić się w postaci znane ze światowych dzieł sztuki. Przygotowując ten projekt dzieci nie tylko doskonale się bawiły, ale równocześnie poszerzyły swoją wiedzę na temat życiorysu oraz dorobku artystycznego wybitnych malarzy i malarek takich jak Marcello Bacciarelli, Leonardo da Vinci, Johannes Vermeer, Władysław Ślewiński, Olga Boznańska i Stanisław Wyspiański. Każda z odtworzonych scen została uwieczniona na fotografii, a następnie - w formie graficznej - porównana z oryginałem. W ten sposób powstała niezwykła galeria, którą można obejrzeć na gazetce ściennej na parterze naszej szkoły. Gratulujemy pomysłu, jak również fantastycznej realizacji.

Przedsięwzięcie to udało się dzięki wykorzystaniu sprzętu zakupionego w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości".