„Trzymamy Formę” w naszej szkole

W roku szkolnym 2022/2023 realizowana jest XVI edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”. Nasza szkoła już po raz kolejny włączyła się do tej potrzebnej i pożytecznej akcji.

Program współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny, Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców oraz 16 Wojewódzkich Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych w ramach realizacji strategii WHO dotyczącej diety, aktywności fizycznej i zdrowia.

Celem Programu „Trzymaj Formę!” jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

XVI edycja Programu realizowana jest w roku szkolnym 2022/2023, tj. od 01.09.2022 r. do 23.06.2023 r.

Zachęcamy do zaglądania na stronę internetową programu trzymajforme.pl na której można znaleźć szczegółowe informacje na temat programu.