Międzynarodowy Dzień Krajobrazu

"Krajobraz: doświadczam w pełni" to hasło, obchodzonego po raz siódmy, Międzynarodowego Dnia Krajobrazu. Święto to obchodzone jest 20 października, by przypominać podpisanie Europejskiej Konwencji Krajobrazowej, której celem jest ochrona i zrównoważone kształtowanie krajobrazu. To właśnie 20 października, aby uczcić ten dzień, dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniowie kl. I - VIII wyruszyli na spacer, podczas którego rozglądali się wokół siebie i doceniali otaczającą ich przestrzeń. Był to idealny, słoneczny dzień na poznanie najbliższego otoczenia i zwrócenie uwagi na krajobraz wokół, na zieleń, na łąki, na lasy i inne elementy naszego otoczenia, na które często na co dzień nie zwracamy uwagi.