Wycieczka klasy VI

W dniu 12 października 2022  uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą oraz pania Renatą Tarasek  uczestniczyli w wycieczce do Magurskiego Parku Narodowego.  Park leży w sercu Beskidu Niskiego w rejonie Magury Małostowskiej i Wątkowskiej.

Po dotarciu do Krempnej, gdzie znajduje się siedziba Magurskiego Parku Narodowego, uczniowie obejrzeli multimedialny spektakl mówiący o historii kształtowania się krajobrazu Puszczy Karpackiej. Następnie podziwiali interesujące eksponaty flory i fauny   znajdujące się w sali muzealnej. Po obejrzeniu wystawy  wraz z przewodnikiekiem  cała grupa udała się na ścieżkę przyrodniczą „Kiczera”. W czasie wędrówki uczniowie mieli możliwość poznania historii regionu i ich mieszkańców Łemków oraz obserwowania różnorodnych  roślin a także podziwiania  pięknych okazów buków i jaworów.  Na koniec wyprawy przy ognisku uczniowie mieli czas i możliwość wymienić się wrażeniami oraz posilić się smaczną kiełbaską oraz pieczonym jabłkiem.