Klocki Korbo na zajęciach kształtujących kreatywność i zajęciach świetlicowych.

#Laboratoria Przyszłości

Minął kolejny dzień, w którym uczniowie naszej szkoły mogli wykorzystywać nowoczesne sprzęty zakupione w ramach projektu "Laboratoria Przyszlosci".

Tym razem dzieci rozwijały swoją kreatywność poprzez zabawę klockami Korbo. A co to za klocki?

Korbo to zestawy klocków twórczych opartych na kole zębatym gdzie sama intuicja nie wystarcza - potrzeba już twórczego myślenia logicznego. Niekończące się możliwości budowy wielowymiarowych modeli to rozwijająca i ciesząca zabawa dzieci w różnym wieku. Ruchome mechanizmy kół zębatych to zachęcenie do poznawania zasad mechaniki przy równoczesnym rozwijaniu wyobraźni przestrzennej i małej motoryki. Klocki konstrukcyjne Korbo to nie tylko zabawki ale przede wszystkim połączenie pomocy dydaktycznych z dobrą zabawą. Dzieci chętnie po nie sięgają - bo zapewniają im wyzwania i długą ciekawą zabawę.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć, na których widać ile radości sprawiła dzieciom zabawa tymi klockami.