Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego

Co roku w ostatnią niedzielę września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Głuchych i języka migowego. Święto uchwaliła Światowa Federacja Głuchych w 1958 r. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi na osiągnięcia osób niesłyszących oraz na trudności i problemy, z jakimi spotykają się na co dzień.

Z tej okazji uczniowie naszej szkoły poznali i nauczyli się migać podstawowe wyrazy oraz zwroty grzecznościowe. Nauka Polskiego Języka Migowego  (PJM) i zabawa z językiem migowym nie tylko uczy tolerancji i empatii w stosunku do osób niesłyszących, ale również pozytywnie wpływa na rozwój motoryki małej i dużej. Kształci także pamięć i kreatywne myślenie oraz daje możliwość poznania alternatywnych sposobów porozumiewania się poprzez gesty.