Wyszukiwarka

Wyszukiwarka

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 731214
  • Do końca roku: 74 dni
  • Do wakacji: 249 dni


Woda żyje wśród nas!

W ramach udziału w ogólnopolskim programie edukacyjnym powstałym jako wspólna inicjatywa Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Instytutu Promocji Zdrowia i Dietoterapii dla szkół podstawowych „Wybieram wodę”, w grudniu 2016 roku, w naszej szkole odbywały się zajęcia poświęcone wodzie.

Celem przedsięwzięcia było: zapoznanie dzieci z tematem prawidłowej gospodarki wodnej, edukacja w zakresie właściwego nawodnienia organizmu oraz promowanie ochrony i oszczędzania wody. Podjęte działania miały nie tylko pomagać w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych uczniów, ale także nauczyć ich świadomego korzystania z naturalnych zasobów wodnych.

Akcja rozpoczęła się rozdawaniem ulotek dotyczących ciekawostek na temat wody. Niektórzy po raz pierwszy dowiedzieli się, że na Ziemi jest bardzo mało wody pitnej. Organizm każdego człowieka potrzebuje jej bardzo dużo - 8 szklanek dziennie! A mycie, pranie, podlewanie... Oszczędzajmy wodę!

06 grudnia uczniowie klasy VI wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Mężyk zaprosili na zajęcia swoich młodszych kolegów i koleżanki z klasy III.

Tematem zajęć była oczywiście woda! A dokładniej: właściwości wody, rodzaje wód pitnych, obieg wody w przyrodzie, stany skupienia wody oraz doświadczenia z wodą.

Uczniowie obu klas z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach, wielką radość sprawiało im poznawanie „wodnych tajemnic” i przeprowadzanie prostych doświadczeń przyrodniczych z udziałem wody.

Po zajęciach uczniowie klasy VI obdarowali młodszych sympatyków wody i oczywiście ich wychowawczynię panią Renatę Michalik butelką wody.