Projekt edukacyjny "Zrównoważona mapa świata"

W tym tygodniu uczniowie naszej szkoły, realizując projekt edukacyjny Małopolskiej Agencji Rozwoji Regionalnego "Zrównoważona mapa świata", wzięli udział w znakomitej zabawie powiązanej z pogłębianiem wiedzy, doskonaleniem umiejętności oraz budowaniem relacji międzyludzkich.

Podczas zorganizowanych zajęć mieli możliwość:

• rozwijania kompetencji społeczne, pogłębiania więzi międzyludzkich,
  • rozwijania umiejętności logicznego, strategicznego myślenia – planowania, wyciągania wniosków, przewidywania skutków, analizy faktów;
  • poszerzania wiedzy i doskonalenia umiejętności związanych z tematyką gry edukacyjnej;
  • uczenia się współpracy zespołowej i rywalizacji fair-play;
  • rozwijania umiejętności pokonywania przeszkód, akceptowania niepowodzeń;
  • lepszego poznawania własnych mocnych i słabych stron.

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak brak równowagi rozwoju ludzkości, rozrzutny styl życia, niewłaściwe nawyki, stereotypy, którymi się kierujemy, oraz brak rzetelnej wiedzy, przekładają się na niekorzystne zmiany w środowisku, gospodarce, a przede wszystkim na życie wszystkich ludzi. Poprzez stosowanie wzorców odpowiedzialnej konsumpcji i stylu życia w naszym codziennym bycie, możemy realnie wpływać na zrównoważony rozwój i ochronę naszej planety.

Gra dydaktyczna "Zrównoważona mapa świata" w praktyczny, przystępny sposób zapoznała uczniów z celami zrównoważonego rozwoju, zachęcając do ich realizacji na co dzień oraz do świadomego uczestniczenia w życiu społecznym i gospodarczym świata z uwzględnieniem racjonalnego procesu ochrony środowiska naturalnego. Dzieci poprzez ciekawe quizy, praktyczne i inspirujące zadania oraz samodzielne zdobywanie informacji, nabyły wiedzę o globalnych skutkach niewłaściwej polityki gospodarczej, środowiskowej i społecznej oraz o pożądanych kierunkach zmian i rozwoju.