Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu to święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jak podaje Wikipedia -  jest inicjatywą Komisji Europejskiej mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Na młodego człowieka już od wczesnych lat czyha wiele pokus płynących ze świata wirtualnego. By ustrzec uczniów przed tym, co złe, wciąż trzeba przypominać, jak właściwie korzystać z Internetu i nie tylko…
 Już kolejny rok w naszej szkole w lutym intensyfikujemy nasze działania dotyczące bezpiecznego korzystania ze wspomnianych zasobów. Nauczyciele podczas lekcji wychowawczych i spotkań z rodzicami poruszali tematykę związaną z bezpieczeństwem w sieci.
Natomiast dzisiaj - 9 lutego odbyło się spotkanie z policjantami. Młodsze klasy mogły porozmawiać z zaproszonymi gośćmi na żywo, a uczniowie klas IV-VIII tylko on-line.