Spotkanie z podróżnikiem p. Marcinem Janikiem

8 października 2018 r. w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie z podróżnikiem Panem Marcinem Janikiem. Tematem spotkania był „Egipt – nie tylko piramidy”. W spotkaniu uczestniczyły klasy I-III oraz IV-VIII. Uczniowie z zainteresowaniem słuchali opowieści o Egipcie.

Na początku podróżnik przypomniał podstawowe informacje o kraju dotyczące położenia, religii, sytuacji politycznej oraz warunków klimatycznych. Ciekawym punktem wykładu było przybliżenie procesu mumifikacji ciał. W planie nie zabrakło tematów dotyczących sposobu i budowy piramid. Cała prezentacja była wzbogacona licznymi zdjęciami i pamiątkami z wyprawy. Uczniowie z wielkim skupieniem wysłuchali prelekcji pana Janika, któremu dziękujemy za za wizytę i czekamy na kolejne spotkania i ciekawe opowieści z następnej pasjonującej wyprawy.