Podsumowanie akcji nakrętek dla Dominiki

Kolejna edycja zbiórki nakrętek na rzecz chorych i potrzebujących dzieci z terenu Naszej Gminy zakończyła się sukcesem!

Dzieci i młodzież z placówek oświatowych Gminy Grybów oraz wielu ludzi dobrej woli już po raz piąty okazało wielkie serce. Tym razem udało się pomóc Dominice uczennicy z Polnej, która jest dzieckiem słabowidzącym. Wspólnie zebrano ponad 5 ton nakrętek!

Pieniądze uzyskane z tej zbiórki, zostały przeznaczone na zakup urządzenia lektorskiego. Jest to urządzenie komputerowe służące do odczytywania głosem syntetycznym tekstu drukowanego. Urządzenie w łatwy sposób pomaga uzyskać dostęp do dowolnych materiałów drukowanych: przeczytać fakturę, pismo z urzędu, książkę czy artykuł w prasie. Łatwość obsługi i udźwiękowione menu dają Dominice poczucie samodzielności, ułatwiając jej codzienne życie i zapewniając rozrywkę związaną z dostępem do literatury.

„Bardzo trudno słowami wyrazić wdzięczność jaką czuję. Dziękuję wszystkim za okazaną mi pomoc, za każdą jedną małą czy dużą nakrętkę.  Będę nadal zbierać nakrętki dla innych potrzebujących dzieci, bo tylko tak mogę się odwdzięczyć. Wszystkich także do tego zachęcam.

Jeszcze raz z całego serca dziękuję – Dominika z rodzicami”

Cuda zdarzają się każdego dnia, dzielmy się dobrem – dobro powraca!