Akademia z okazji Światowego Dnia Sybiraka

Wiedza o sowieckiej agresji w dniu 17 września 1939 r. powinna być znana Polakom. Niestety nadal wielu ludzi nie wie co wydarzyło się w tym dniu. Dlatego, po latach pomijania tego faktu w nauce historii, przywraca się pamięć o tej agresji, której skutkiem była śmierć tysięcy Polaków, a później także wieloletnia zależność od Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.

W poniedziałek 17 września odbyła się w naszej szkole krótka akademia przygotowana przez uczniów klasy IV upamiętniajaca wydarzenia tego tragicznego dnia. Chór szkolny upiększył tą uroczystość pięknym śpiewem, a cały program artystyczny uświetniła prezentacja multimedialna. Poniedziałkowa akademia w piękny sposób nauczyła nas pamiętać o przeszłości naszego kraju i o ludziach, którzy oddali za niego życie.